Godziny otwarcia

 • poniedziałek - nieczynne
 • wtorek - 10.00 - 14.00
 • środa - 10.00 - 14.00
 • czwartek - 10.00 - 14.00
 • piątek - 10.00 - 14.00
 • sobota - nieczynne
 • niedziela - 14.00 - 17.00

 

Bilety wstępu:

 • 7 zł - normalny
 • 6 zł - ulgowy
  (dzieci i młodzież ucząca się)
 • 5 zł - grupowy
  (wycieczki i grupy zorganizowane)


Terminy zwiedzania do uzgodnienia. Rezerwacja grup zorganizowanych - kontakt telefoniczny:
(44) 61-64-380, 798 800 131. ZAPRASZAMY.

Informacje

RODO

Wolborskie Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z siedzibą w Wolborzu, ul. Modrzewskiego 15, informuje, że ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa teren jednostki jest monitorowany. Monitoring znajduje się w budynku Pożarniczego Centrum. Wejście w oznakowaną strefę objętą systemem monitoringu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez każdą osobę na przetwarzanie jej danych w zakresie wizerunku i realizowanych czynności, które zostaną zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w Wolborskim Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, 97-320 Wolbórz, ul. Modrzewskiego 15. Osoba, której wizerunek został zarejestrowany w systemie monitoringu ma prawo do uzyskania informacji dotyczących operacji przetwarzania danych jej dotyczących w zakresie: zasad rejestracji i zapisu informacji, sposobów zabezpieczenia informacji, a także możliwości udostępnienia zgromadzonych danych praw i obowiązków podmiotu prowadzącego monitoring praw osób objętych monitoringiem.

SZANOWNI PAŃSTWO!

Jeśli posiadacie Państwo w swoich domowych zbiorach eksponaty związane z pożarnictwem, ciekawe, stare przedmioty "z duszą" oraz dokumenty, które warto pokazać innym i dla których nie ma u Was już miejsca, a chcielibyście je przekazać Centrum to prosimy o kontakt.

Zapisz się na newsletter

Po dopisaniu się do listy, będą Państwo powiadamiani o wystawach i wydarzeniach w naszym Centrum.

Eksponaty pożarnicze

Izba regionalna

Wyjątkowe Oratorium w wolborskiej kolegiacie

Kolegiata Wolborska ponownie rozbrzmiała muzyką klasyczną. W niedzielę, 14 sierpnia, w Wolborzu zagościł Robert Grudzień ze swoim niezwykłym dziełem muzycznym.

Oratorium Roberta Grudnia „Bóg Cię ochrzcił, Bóg dał Ci siłę” powstało z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Narratorem koncertu był znany aktor Maciej Zakościelny. Wystąpiła w nim, tzw. Orkiestra 966, w której śpiewają: Kinga Nadłonek-Moczydłowska, Marcin Obuchowski - bas oraz Tomasz Mazur - tenor, przy akompaniamencie akordeonu – Piotr Wrona i organów – Robert Grudzień.

Koncert dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury - Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Stowarzyszenia Trzeźwości Dobry Dzień.

Już teraz zapraszamy na kolejny koncert do wolborskiej kolegiaty - 28 sierpnia odbędzie się koncert poświęcony Matce Boskiej. Koncerty są bezpłatne.


Źródło: http://www.wolborz.ugm.pl/nasze-miasto-t2/aktualnosci-a11/wyjatkowe-oratorium-z-okazji-chrztu-polski-r227