Pożarnicze Centrum
Historyczno-Edukacyjne

Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

≡ Menu
« Biblioteka

Straż ogniowa w środowisku lokalnym. Materiały z konferencji naukowej i podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu Kronik i VI Konkurs na pamiętniki, wspomnienie, opracowania i relacje „Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”

Straż ogniowa w środowisku lokalnym. Materiały z konferencji naukowej i podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu Kronik i VI Konkurs na pamiętniki, wspomnienie, opracowania i relacje „Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”,
Tyczyn 1999,
Stron: 93,
ISBN: 83-87876-08-9.

W każdym niemal zakątku naszego kraju daje się odczuć twórczą aktywność zrzeszenia określanego od lat jako straż ogniowa. Różne były jej nazwy i różne drogi. Przecież strażnictwo ochotnicze to w niektórych przypadkach organizacje o półtorawiekowym bycie społecznym. Są też takie, które wzorem najstarszych, powoływane są do życia obecnie. Od samego początku istnienia straży ogniowych idea ich działania pozostaje niezmienna: nieść pomoc bliźnim a przy tym uprzyjemniać życie swoim członkom i kształtować ich osobowość.
Niniejsza publikacja jest pokłosiem tego co znawcy strażactwa ochotniczego i lokalnych społeczności mieli do powiedzenia na ich temat, w trakcie Konferencji Naukowej trwającej w dniach 7-9 października 1999 roku. Jest zbiorem myśli ludzi nauki, a także tych, którzy na co dzień realizują posłannictwo Ochotniczych Straży Pożarnych i ich Związku.

« Zbiory

Polecamy

Kontakt

Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

ul. Modrzewskiego 15, 97-320 Wolbórz

Tel.: 44 616-43-80, 798 800 131 centrumpozarnicze@gmail.com

Wolbórz   |   © 2007–2024 centrumpozarnicze.pl
Dostępność