Pożarnicze Centrum
Historyczno-Edukacyjne

Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

≡ Menu
« Biblioteka

Jerzy Kochanowski, Beata Kosmala – Polska-Niemcy. Wojna i pamięć

Jerzy Kochanowski, Beata Kosmala,
Polska – Niemcy. Wojna i pamięć,
Warszawa-Poczdam 2009,
Publikacja Polsko-Niemieckiej współpracy Młodzieży,
Stron: 360,
ISBN: 978-83-87092-56-6.

„Polska – Niemcy. Wojna i pamięć” polscy i niemieccy autorzy w 15 esejach piszą o drugiej wojnie światowej oraz o tym, jak wojna ta była i jest pamiętana w obu krajach. Ponadto w 153 hasłach o charakterze encyklopedycznym znajdują się informacje o wydarzeniach, pojęciach i postaciach związanych z drugą wojną światową.
Czytelnik dowie się z książki m.in. jak doszło do wybuchu drugiej wojny światowej i jak wyglądała niemiecka polityka okupacyjna w Polsce. Autorzy starają się też odpowiedzieć na pytanie, jak wyglądało rozliczenie z narodowym socjalizmem w Niemczech oraz jaki wpływ miała wojna na obraz Niemców w Polsce i Polaków w Niemczech.
Zaletą publikacji jest takie przygotowanie treści, żeby były przystępne zarówno dla polskiego, jak i niemieckiego czytelnika, opiekunów wymian szkolnych i pozaszkolnych, starszej młodzieży oraz każdego, zainteresowanego historią i relacjami polsko-niemieckimi.
Książka jest także dostępna w wersji niemieckiej pt. „Deutschland, Polen und der Zweite Weltkrieg. Geschichte und Erinnerung” i może być wykorzystana, jako materiał pomocniczy na lekcjach historii, czy też w trakcie wymian polsko-niemieckich.

« Zbiory

Polecamy

Kontakt

Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

ul. Modrzewskiego 15, 97-320 Wolbórz

Tel.: 44 616-43-80, 798 800 131 centrumpozarnicze@gmail.com

Wolbórz   |   © 2007–2024 centrumpozarnicze.pl
Dostępność