Godziny otwarcia

 • poniedziałek - nieczynne
 • wtorek - 10.00 - 14.00
 • środa - 10.00 - 14.00
 • czwartek - 10.00 - 14.00
 • piątek - 10.00 - 14.00
 • sobota - nieczynne
 • niedziela - 14.00 - 17.00

 

Bilety wstępu:

 • 7 zł - normalny
 • 6 zł - ulgowy
  (dzieci i młodzież ucząca się)
 • 5 zł - grupowy
  (wycieczki i grupy zorganizowane)


Terminy zwiedzania do uzgodnienia. Rezerwacja grup zorganizowanych - kontakt telefoniczny:
(44) 61-64-380, 798 800 131. ZAPRASZAMY.

Informacje

RODO

Wolborskie Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z siedzibą w Wolborzu, ul. Modrzewskiego 15, informuje, że ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa teren jednostki jest monitorowany. Monitoring znajduje się w budynku Pożarniczego Centrum. Wejście w oznakowaną strefę objętą systemem monitoringu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez każdą osobę na przetwarzanie jej danych w zakresie wizerunku i realizowanych czynności, które zostaną zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w Wolborskim Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, 97-320 Wolbórz, ul. Modrzewskiego 15. Osoba, której wizerunek został zarejestrowany w systemie monitoringu ma prawo do uzyskania informacji dotyczących operacji przetwarzania danych jej dotyczących w zakresie: zasad rejestracji i zapisu informacji, sposobów zabezpieczenia informacji, a także możliwości udostępnienia zgromadzonych danych praw i obowiązków podmiotu prowadzącego monitoring praw osób objętych monitoringiem.

SZANOWNI PAŃSTWO!

Jeśli posiadacie Państwo w swoich domowych zbiorach eksponaty związane z pożarnictwem, ciekawe, stare przedmioty "z duszą" oraz dokumenty, które warto pokazać innym i dla których nie ma u Was już miejsca, a chcielibyście je przekazać Centrum to prosimy o kontakt.

Zapisz się na newsletter

Po dopisaniu się do listy, będą Państwo powiadamiani o wystawach i wydarzeniach w naszym Centrum.

Eksponaty pożarnicze

Izba regionalna

Drodzy mieszkańcy miasta i gminy Wolbórz !

 W roku jubileuszowym 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy odszukać wolborskich żołnierzy polskiej niepodległości. Tych co zostali wcieleni do armii zaborców w latach 1914 – 1918  a następnie walczyli w armii polskiej, legionistów Piłsudskiego, obrońców kresów wschodnich, żołnierzy wojny polsko - bolszewickiej 1920.
Myślę, że w wielu naszych domach pozostały wspomnienia, fotografie, dokumenty, odznaczenia, elementy żołnierskiego umundurowania i ekwipunku i pozostała przede wszystkim pamięć.
Zapraszam Państwa do przekazania  wszelkich informacji, a także udostępnienia różnego rodzaju dokumentów i pamiątek.
Pragniemy bowiem, podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczcić, uhonorować i upamiętnić wszystkie osoby, które czynem zbrojnym przysłużyły się naszej Ojczyźnie.

                                                                                 Przewodniczący Rady Miejskiej

                                                                                             Bogdan Szulc

Informacje prosimy kierować :

 1. Bogdan Szulc  tel. 695164513,  kontakt bezpośredni - Urząd Miejski w Wolborzu, czwartki  w godz. 9.00 – 12.00
2. Barbara Duda tel. 798800131, kontakt bezpośredni – Pożarnicze Centrum Historyczno – Edukacyjne w Wolborzu – codziennie 8.00 – 16.00, wtorki 12.00 -20.00
.