Godziny otwarcia

 • poniedziałek - nieczynne
 • wtorek - 10.00 - 14.00
 • środa - 10.00 - 14.00
 • czwartek - 10.00 - 14.00
 • piątek - 10.00 - 14.00
 • sobota - nieczynne
 • niedziela - 14.00 - 17.00

 

Bilety wstępu:

 • 7 zł - normalny
 • 6 zł - ulgowy
  (dzieci i młodzież ucząca się)
 • 5 zł - grupowy
  (wycieczki i grupy zorganizowane)


Terminy zwiedzania do uzgodnienia. Rezerwacja grup zorganizowanych - kontakt telefoniczny:
(44) 61-64-380, 798 800 131. ZAPRASZAMY.

Informacje

RODO

Wolborskie Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z siedzibą w Wolborzu, ul. Modrzewskiego 15, informuje, że ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa teren jednostki jest monitorowany. Monitoring znajduje się w budynku Pożarniczego Centrum. Wejście w oznakowaną strefę objętą systemem monitoringu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez każdą osobę na przetwarzanie jej danych w zakresie wizerunku i realizowanych czynności, które zostaną zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w Wolborskim Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, 97-320 Wolbórz, ul. Modrzewskiego 15. Osoba, której wizerunek został zarejestrowany w systemie monitoringu ma prawo do uzyskania informacji dotyczących operacji przetwarzania danych jej dotyczących w zakresie: zasad rejestracji i zapisu informacji, sposobów zabezpieczenia informacji, a także możliwości udostępnienia zgromadzonych danych praw i obowiązków podmiotu prowadzącego monitoring praw osób objętych monitoringiem.

SZANOWNI PAŃSTWO!

Jeśli posiadacie Państwo w swoich domowych zbiorach eksponaty związane z pożarnictwem, ciekawe, stare przedmioty "z duszą" oraz dokumenty, które warto pokazać innym i dla których nie ma u Was już miejsca, a chcielibyście je przekazać Centrum to prosimy o kontakt.

Zapisz się na newsletter

Po dopisaniu się do listy, będą Państwo powiadamiani o wystawach i wydarzeniach w naszym Centrum.

Eksponaty pożarnicze

Izba regionalna

Nowy historyczny dokument w zbiorach Centrum

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza otrzymało historyczny dokument Urzędu Cechu Rzeźników z 1918 roku nadany dla wolborzanina Konstantego Mazurkiewicza. Darczyńcą jest syn Konstantego pan inż. Zbigniew Mazurkiewicz z Warszawy, również rodowity wolborzanin.

Pan Zbigniew urodził się w 1924 roku w Wolborzu. Jego rodzice prowadzili restaurację przy obecnej ulicy Modrzewskiego, gdzie teraz mieści się apteka (naprzeciwko domu Szustorowskich). Po wybuchu II wojny światowej wykształcenie średnie uzupełniał na tajnych kompletach organizowanych przez kadrę Liceum im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Tryb. W czasie nauki był czynnym żołnierzem Armii Krajowej biorąc udział w akcjach zbrojnych. Po zakończeniu wojny studiował na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Sanitarnym. Pracował na budowach odbudowującej się Warszawy, m.in.: Elektrociepłowni Żerań, Fabryce Samochodów Osobowych. Pracował również w biurach projektowych, skąd jako wybitny specjalista kierowany zostaje w skład nadzoru budów w Wietnamie, Egipcie, Iraku czy Libii. Wiele obiektów przemysłowych do dziś działających w kraju opartych jest na rozwiązaniach inż. Zbigniewa Mazurkiewicza.

Pan Mazurkiewicz przyjechał do Wolborza wraz ze swoim siostrzeńcem panem Andrzejem Malanowskim, również wolborzaninem  z pochodzenia, aby osobiście przekazać dokument swojego ojca do Izby regionalnej w Pożarniczym Centrum, którą opiekuje się Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza.

Dziękujemy za tak wspaniały i cenny dar.