Godziny otwarcia

 • poniedziałek - nieczynne
 • wtorek - 10.00 - 14.00
 • środa - 10.00 - 14.00
 • czwartek - 10.00 - 14.00
 • piątek - 10.00 - 14.00
 • sobota - nieczynne
 • niedziela - 14.00 - 17.00

 

Bilety wstępu:

 • 7 zł - normalny
 • 6 zł - ulgowy
  (dzieci i młodzież ucząca się)
 • 5 zł - grupowy
  (wycieczki i grupy zorganizowane)


Terminy zwiedzania do uzgodnienia. Rezerwacja grup zorganizowanych - kontakt telefoniczny:
(44) 61-64-380, 798 800 131. ZAPRASZAMY.

Informacje

RODO

Wolborskie Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z siedzibą w Wolborzu, ul. Modrzewskiego 15, informuje, że ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa teren jednostki jest monitorowany. Monitoring znajduje się w budynku Pożarniczego Centrum. Wejście w oznakowaną strefę objętą systemem monitoringu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez każdą osobę na przetwarzanie jej danych w zakresie wizerunku i realizowanych czynności, które zostaną zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w Wolborskim Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, 97-320 Wolbórz, ul. Modrzewskiego 15. Osoba, której wizerunek został zarejestrowany w systemie monitoringu ma prawo do uzyskania informacji dotyczących operacji przetwarzania danych jej dotyczących w zakresie: zasad rejestracji i zapisu informacji, sposobów zabezpieczenia informacji, a także możliwości udostępnienia zgromadzonych danych praw i obowiązków podmiotu prowadzącego monitoring praw osób objętych monitoringiem.

SZANOWNI PAŃSTWO!

Jeśli posiadacie Państwo w swoich domowych zbiorach eksponaty związane z pożarnictwem, ciekawe, stare przedmioty "z duszą" oraz dokumenty, które warto pokazać innym i dla których nie ma u Was już miejsca, a chcielibyście je przekazać Centrum to prosimy o kontakt.

Zapisz się na newsletter

Po dopisaniu się do listy, będą Państwo powiadamiani o wystawach i wydarzeniach w naszym Centrum.

Eksponaty pożarnicze

Izba regionalna

Historia podana inaczej

„Zmysły Wolborza” to kolejny projekt realizowany przez Centrum Pożarnicze w Wolborzu. Tym razem uczestnicy zajęć wyruszyli w podróż po lokalnej historii oraz w głąb własnej wyobraźni. Przez dwa tygodnie od 1 do 12 sierpnia prawie dwudziestoosobowa grupa dzieci zmysłami poznawała wolborską owalnicę – historyczny układ urbanistyczny, którego geneza sięga XIII w.

 Efektem pracy jest opracowanie pięciu spacerowników, które już wkrótce będą dostępne w portalu „Otwarte Zabytki” oraz w placówce Centrum Pożarniczego. Każdy spacerownik to jeden zmysł, którym będzie można poznać owalnicę i się nią przespacerować.

Zakończeniem wakacyjnych zajęć będzie wielkie otwarcie Muzeum Zmysłów na Placu Jagiełły - 28 sierpnia. Na zwiedzających będzie czekała interaktywna wystawa zdjęć z kolekcji Wolborskiego Archiwum Cyfrowego, spacerowniki, wystawa prac plastycznych uczestników zajęć pt.: „Ratusz wolborski”, a także każdy będzie mógł z tektury zrobić swój dom i zaznaczyć się na wielkie mapie, co pozwoli zwiedzającym dosłownie wpisać się w historię Wolborza. 

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.