Godziny otwarcia

 • poniedziałek - nieczynne
 • wtorek - 10.00 - 14.00
 • środa - 10.00 - 14.00
 • czwartek - 10.00 - 14.00
 • piątek - 10.00 - 14.00
 • sobota - nieczynne
 • niedziela - 14.00 - 17.00

 

Bilety wstępu:

 • 7 zł - normalny
 • 6 zł - ulgowy
  (dzieci i młodzież ucząca się)
 • 5 zł - grupowy
  (wycieczki i grupy zorganizowane)


Terminy zwiedzania do uzgodnienia. Rezerwacja grup zorganizowanych - kontakt telefoniczny:
(44) 61-64-380, 798 800 131. ZAPRASZAMY.

Informacje

RODO

Wolborskie Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z siedzibą w Wolborzu, ul. Modrzewskiego 15, informuje, że ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa teren jednostki jest monitorowany. Monitoring znajduje się w budynku Pożarniczego Centrum. Wejście w oznakowaną strefę objętą systemem monitoringu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez każdą osobę na przetwarzanie jej danych w zakresie wizerunku i realizowanych czynności, które zostaną zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w Wolborskim Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, 97-320 Wolbórz, ul. Modrzewskiego 15. Osoba, której wizerunek został zarejestrowany w systemie monitoringu ma prawo do uzyskania informacji dotyczących operacji przetwarzania danych jej dotyczących w zakresie: zasad rejestracji i zapisu informacji, sposobów zabezpieczenia informacji, a także możliwości udostępnienia zgromadzonych danych praw i obowiązków podmiotu prowadzącego monitoring praw osób objętych monitoringiem.

SZANOWNI PAŃSTWO!

Jeśli posiadacie Państwo w swoich domowych zbiorach eksponaty związane z pożarnictwem, ciekawe, stare przedmioty "z duszą" oraz dokumenty, które warto pokazać innym i dla których nie ma u Was już miejsca, a chcielibyście je przekazać Centrum to prosimy o kontakt.

Zapisz się na newsletter

Po dopisaniu się do listy, będą Państwo powiadamiani o wystawach i wydarzeniach w naszym Centrum.

Eksponaty pożarnicze

Izba regionalna

Festiwal Podwórkowy zakończony

Podróż po lokalnej historii z Centrum Pożarniczym dobiegła już końca.  Ponad 20 dzieci wzięło udział w wakacyjnym projekcie „Festiwal Podwórkowy, czyli smaczny przepis na zabawę”. Przez dwa tygodnie, od 4 do 15 lipca, odbywały się ciekawe warsztaty i spotkania z „żywymi” źródłami historii. Dzieci przeprowadzały również wywiady z mieszkańcami Wolborza.  A wszystko po to, by dowiedzieć się, jak dawniej wyglądała dziecięca zabawa w Wolborzu.

 Zebrane materiały, czyli składniki na wesołą zabawę, zostały opracowane przez  samych uczestników projektu, którzy przygotowali wyśmienite przepisy oraz ilustracje. Przedsmak takiej zabawy mieszkańcy Wolborza mogli poznać podczas Happeningu „Smaczna zabawa”, który odbył się 14 lipca na Placu Jagiełły.

Na podsumowanie wakacyjnego szaleństwa dzieci zorganizowały potańcówkę z zespołem „Jacy Tacy Moszczeniacy” i zaprosili na nią wszystkich mieszkańców gminy Wolbórz. Przy ludowej, biesiadnej i cygańskiej muzyce zakończyliśmy nasz festiwal.

Zajęcia zostały dofinansowane z Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.