Godziny otwarcia

 • poniedziałek - nieczynne
 • wtorek - 10.00 - 14.00
 • środa - 10.00 - 14.00
 • czwartek - 10.00 - 14.00
 • piątek - 10.00 - 14.00
 • sobota - nieczynne
 • niedziela - 14.00 - 17.00

 

Bilety wstępu:

 • 7 zł - normalny
 • 6 zł - ulgowy
  (dzieci i młodzież ucząca się)
 • 5 zł - grupowy
  (wycieczki i grupy zorganizowane)


Terminy zwiedzania do uzgodnienia. Rezerwacja grup zorganizowanych - kontakt telefoniczny:
(44) 61-64-380, 798 800 131. ZAPRASZAMY.

Informacje

RODO

Wolborskie Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z siedzibą w Wolborzu, ul. Modrzewskiego 15, informuje, że ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa teren jednostki jest monitorowany. Monitoring znajduje się w budynku Pożarniczego Centrum. Wejście w oznakowaną strefę objętą systemem monitoringu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez każdą osobę na przetwarzanie jej danych w zakresie wizerunku i realizowanych czynności, które zostaną zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w Wolborskim Centrum Kultury im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, 97-320 Wolbórz, ul. Modrzewskiego 15. Osoba, której wizerunek został zarejestrowany w systemie monitoringu ma prawo do uzyskania informacji dotyczących operacji przetwarzania danych jej dotyczących w zakresie: zasad rejestracji i zapisu informacji, sposobów zabezpieczenia informacji, a także możliwości udostępnienia zgromadzonych danych praw i obowiązków podmiotu prowadzącego monitoring praw osób objętych monitoringiem.

SZANOWNI PAŃSTWO!

Jeśli posiadacie Państwo w swoich domowych zbiorach eksponaty związane z pożarnictwem, ciekawe, stare przedmioty "z duszą" oraz dokumenty, które warto pokazać innym i dla których nie ma u Was już miejsca, a chcielibyście je przekazać Centrum to prosimy o kontakt.

Zapisz się na newsletter

Po dopisaniu się do listy, będą Państwo powiadamiani o wystawach i wydarzeniach w naszym Centrum.

Eksponaty pożarnicze

Izba regionalna

Rekrutacja na Festiwal Podwórkowy wystartowała

Trwa rekrutacja na wakacyjne zajęcia w Centrum Pożarniczym w Wolborzu. Uczestnicy Festiwalu Podwórkowego podczas dwutygodniowych zajęć stworzą smaczną książkę z przepisami na udaną zabawę. Zajęcia odbędą się w dniach 04 -  15 lipca 2016 r. w godzinach 09.00 – 15.00 i są adresowane do młodzieży w wieku 9 – 15 lat.

Projekt "Festiwal Podwórkowy, czyli smaczny przepis na zabawę" zabierze dzieci w daleką podróż po lokalnej historii. "Od kuchni" poznamy wolborskie zabawy, wyliczanki, bajki, najpiękniejsze kołysanki, które utulały babcie i dziadków do snu. Później pobawimy się w kucharzy i w trakcie warsztatów stworzymy smaczne przepisy na wesołą zabawę. Oczywiście każdy przepis najpierw sami wypróbujemy, a następnie poprosimy mieszkańców gminy Wolbórz o degustację i o ocenę: czy nie dodaliśmy za dużo powagi, a za mało humoru, czy są dobre proporcje wyobraźni i czy zabawa dobrze smakuje. Wszystkie uwagi pilnie zapiszemy i przygotujemy wielką książkę kucharską zabaw z wolborskiego podwórka. Nasze poczynania na bieżąco będziecie mogli śledzić w specjalnie przygotowanym na tę okazję programie edukacyjnym pt.: "Przepis na zabawę".

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Projekt został dofinansowany z Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.