Pożarnicze Centrum
Historyczno-Edukacyjne

Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

≡ Menu

Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza z dotacją na 50-lecie domu kultury

16 września 2022

     „Duża kultura w małym mieście- prezentacja dorobku i dziedzictwa kulturalnego gminy Wolbórz” – na taki projekt Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza otrzymało dofinansowanie w wysokości  14 000 zł z Województwa Łódzkiego w ramach programu WŁ „Kulturalnie regionalnie”.

Umowa na realizację zadania została podpisana 13 września w Wolborskim Centrum Kultury pomiędzy wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego Zbigniewem Ziembą a prezesem Stowarzyszenia Teresą Dudą i sekretarzem Grażyną Szustorowską.

Projekt zakłada organizację uroczystej gali z oprawą multimedialną- koncertu jubileuszowego z okazji 50-lecia domu kultury w Wolborzu, który odbędzie się 29 września b.r.

Podczas koncertu prezentowane będą różne formy działalności domu kultury. Wszystkim zebranym przybliżona będzie również historia powstania tej instytucji.

Warto dodać, że od wielu lat zespoły czy soliści domu kultury prezentują  swoją twórczość na powiatowych, wojewódzkich ale i ogólnopolskich przeglądach czy konkursach, zdobywając nagrody i uznanie jury. Wzbogacają tym samym ofertę kulturalną województwa łódzkiego i szeroko ją promują.

Przedsięwzięcie ma na celu pokazanie dorobku i różnorodności działań kulturalnych oraz to, w jaki sposób pielęgnowana jest i jak rozwija się polska tradycja kulturowa w naszym regionie.

A my przypominamy, że jeszcze do połowy października można zobaczyć u nas w muzeum wystawę poświęconą jubileuszowi 50-lecia domu kultury.

Polecamy

Kontakt

Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

ul. Modrzewskiego 15, 97-320 Wolbórz

Tel.: 44 616-43-80, 798 800 131 centrumpozarnicze@gmail.com

Wolbórz   |   © 2007–2024 centrumpozarnicze.pl
Dostępność