Pożarnicze Centrum
Historyczno-Edukacyjne

Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

≡ Menu

XIII Letni Festiwal zakończony

31 sierpnia 2020

Oratorium „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, oparte na poezji Karola Wojtyły zakończyło tegoroczny festiwal w Wolborzu. Przez dwa miesiące odbywały się koncerty, recitale, spektakle słowno – muzyczne. Poprzez sztukę zakorzenioną w wartościach chrześcijańskich artyści uczcili pamięć papieża – Polaka.

W Wolborzu w Kolegiacie pw. św. Mikołaja wystąpiła plejada znanych aktorów, śpiewaków i muzyków,
m. in. Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Jerzy Zelnik .

Na finał, który odbył się 30 sierpnia zaplanowano słowno – muzyczny hołd złożony św. Janowi Pawłowi II przez artystów ziemi lubelskiej. Muzykę do Oratorium „Miłość mi wszystko wyjaśniła” napisał Marcin Obuchowski. Mogliśmy go usłyszeć  podczas wykonania dzieła w utworach wokalnych. Wraz z nim wystąpili także Alicja Karpiuk – wokal, kwartet smyczkowy Stowarzyszenia Wschód Kultury, Kamil Turczyn – piano, Kinga Piecyk- narracja.
Teksty utworów wokalnych w większości zostały zaczerpnięte z poezji Karola Wojtyły ale pojawiły się również inne utwory, inspirowane twórczością i nauczaniem papieskim.

Koncert był wspaniały, pełen wzruszeń, piękne teksty, piękna muzyka- takie wrażenie odniósł każdy ze słuchaczy.

Ostatni koncert odbył się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Piotrkowskiego i pana Starosty Piotra Wojtysiaka.

Podziękowania należą się Stowarzyszeniu Przyjaciół Wolborza i jego prezes pani Teresie Dudzie za pozyskanie środków finansowych na realizację 3 koncertów. Wsparcie zostało udzielone z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Festiwalu panu Robertowi Grudniowi za organizację kolejnej edycji. Współorganizatorami koncertów byli oczywiście Parafia św. Mikołaja w Wolborzu oraz Wolborskie Centrum Kultury.

Osobne podziękowania należą się pani Ninie Pol, która wraz z małżonkiem panem Andrzejem Polem od samego początku wspierają organizację naszego festiwalu.

Koncerty odbyły się pod patronatem honorowym Burmistrza Wolborza pana Andrzeja Jarosa.

Dziękujemy przede wszystkim publiczności, która tak licznie i chętnie brała udział w naszym wydarzeniu.

Do zobaczenia za rok!

 

Polecamy

Kontakt

Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

ul. Modrzewskiego 15, 97-320 Wolbórz

Tel.: 44 616-43-80, 798 800 131 centrumpozarnicze@gmail.com

Wolbórz   |   © 2007–2024 centrumpozarnicze.pl
Dostępność