Pożarnicze Centrum
Historyczno-Edukacyjne

Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

≡ Menu

Muzeum pożarnicze i WCK w grze miejskiej

9 października 2019

 

1 września 2019r. ruszył nowy projekt „Tam i z powrotem, czyli gra miejska po Wolborzu”, realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Szkoły w Proszeniu, finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach Programu Równać Szanse 2019, którego operatorem jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Grupę projektową tworzy lokalna młodzież w wieku 13-19 lat ze szkoły podstawowej i szkół średnich. Koordynatorem grupy jest Mikołaj Słowik, Młodzieżowy Lider Programu Równać Szanse.

Cel, który młodzież postawiła sobie do zrealizowania, polega na stworzeniu gry miejskiej po Wolborzu. W czasie pierwszych spotkań grupy młodzi określili umiejętności, które chcieliby rozwinąć dzięki udziałowi w projekcie, czyli: aktywizacja młodzieży, planowanie działań, współpraca w grupie, poznanie środowiska lokalnego i jego zasobów, wzrost pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Grupa ma już za sobą kilka wizji lokalnych miasta, w czasie których zrodziły się pierwsze pomysły na zadania. Nawiązała współpracę z gminnymi instytucjami (m.in. z Wolborskim Centrum Kultury i Pożarniczym Centrum w Wolborzu), które mogą wesprzeć ją w działaniach.

W ramach realizacji zadań projektowych 5 października  młodzież wybrała się do Łodzi, gdzie zagrała w specjalnie przygotowaną dla nich grę miejską ulicami tego miasta. Przed 2 rywalizującymi ze sobą grupami czekało 14 zdań, które wymagały orientacji w mieście, umiejętnego posługiwania się mapą, spostrzegawczości i sprytu. Każda z drużyn szczęśliwie zaliczyła wszystkie zadania i we właściwym czasie dotarła do mety. Dzięki praktycznemu działaniu w terenie młodzi zdobyli niezbędną wiedzę, jak przygotować własną grę miejską oraz poznali bliżej samo miasto.

Projekt daje młodzieży możliwość realizacji swoich pasji oraz jest ciekawym sposobem na  aktywne spędzenie czasu wolnego.

Zapraszamy do śledzenia działań młodzieży na stronie Fb projektu i Instagramie.

 

 

Polecamy

Kontakt

Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

ul. Modrzewskiego 15, 97-320 Wolbórz

Tel.: 44 616-43-80, 798 800 131 centrumpozarnicze@gmail.com

Wolbórz   |   © 2007–2024 centrumpozarnicze.pl
Dostępność