Pożarnicze Centrum
Historyczno-Edukacyjne

Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

≡ Menu

Wieczór z historią w tle

7 października 2018

To był wspaniały piątkowy wieczór, podczas którego m.in. poznaliśmy historię wolborskich żołnierzy niepodległości i promowaliśmy nowe wydawnictwa o Wolborzu, które wydało Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza, świętujące w tym roku jubileusz 55-lecia powstania.

Uroczystości rozpoczęły się w Centrum Pożarniczym od otwarcia wystawy „Wolność jest  w nas”. Na wszystkich gości czekał sam Józef Piłsudski. Dalsza część uroczystości odbyła się w WCK. Zebrani wysłuchali m.in. ciekawej prelekcji o wolborskich żołnierzach niepodległości oraz poznali nowe publikacje Stowarzyszenia: „Sławni wolborzanie” oraz „Wojna i okupacja niemiecka na ziemi wolborskiej 1939-1945”.

Nasze spotkanie zakończył niezwykły koncert piekielnie zdolnych wiolonczelistów: Anny Furkałowskiej i Macieja Barana, którym towarzyszył perkusista Gniewomir Tomczyk.  Kto nie był, z pewnością może żałować. Tego nie było jeszcze w Wolborzu! Wszystkie fotki możecie zobaczyć w naszym albumie „Wolborzanie w drodze do Niepodległości” na FB. Autorem tych pięknych zdjęć jest Michał Karbowiak.

Zobacz zdjęcia na stronie WCK

Polecamy

Kontakt

Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

ul. Modrzewskiego 15, 97-320 Wolbórz

Tel.: 44 616-43-80, 798 800 131 centrumpozarnicze@gmail.com

Wolbórz   |   © 2007–2024 centrumpozarnicze.pl
Dostępność